Dodání a údržba interiérových rostlin

Pokud máte rádi rostliny v interiéru (pokojové rostliny) a nevíte si rady s jejich výběrem, vhodným umístěním a následnou péčí, můžeme Vám pomoci.

Zabýváme se jak zpracováním návrhu ozelenění bytu či kanceláře, tak také dodáním rostlin, které sice sami nepěstujeme, ale nakupujeme je u přímých pěstitelů či dovozců ze zahraničí. Kvalita rostlin při dodání je zaručena. K bytové zeleni Vás „vyzbrojíme“ plánem péče o pokojové rostliny a užitečnými radami.

Péče o pokojové rostliny není tak úplně jednoduchá záležitost, jak by se mohlo na první pohled zdát. Pokud rostlina nedostává vše, co k životu potřebuje, brzy se to na ní projeví.

Hlavní okruhy problémů se týkají zálivky, teploty prostředí během roku, vzdušné vlhkosti,  výživy v podobě přihnojování, přesazování rostlin, nebezpečných chorob a škůdců, péče o jejich dokonalý vzhled (tvarování, leskování) a množení.

Předejít případným problémům lze vhodným výběrem pokojových rostlin. I tak je ale lepší být zpočátku opatrnější a vybírat spíše mezi těmi nejodolnějšími druhy. Pro začátek lze doporučit tyto druhy: aloe, araucaria (blahočet), begonia (kysala), ceropégie, codieum (kroton), coleus („africká kopřiva“), cyperus (šáchor), chlorofyzum comosum (zelenec chocholatý), dracaena (dračinec), ficus (fíkus, fíkovník), filodendron, hedera (břečťan), pandán, saintpaulia „africká fialka“, sansevieria („tchýnin jazyk“), saxifraga stolonifera (lomikámen výběžkatý), scindapsus, spathiphyllum (lopatkovec), tradescantia (podeňka), yucca (juka), zebrina.